top of page

Adventní věnecAdventní věnec patří k nejoblíbenějším vánočním dekoracím a u nás doma se se zapálením první svíčky na železnou neděli rozjely vánoční přípravy. Letos nám první advent vychází na příští neděli, je tedy nejvyšší čas si věnec vyrobit.


Základem věnce by mělo být zelené jehličí, které symbolizuje život přežívající nad zimou. Můžete kombinovat různé druhy od smrků, borovic, cesmíny až po jmelí.

Z jehličí vytváříme menší trsy, které pomocí zeleného drátku připevňujeme na slaměný korpus. Dbáme na to, abychom korpus obalili zcela a sláma nám neprosvítala skrz zelené.


Pro upevnění svíček budete potřebovat bodce, které koupíte v každém papírnictví či železářství. Případně si je můžete vytvořit z víček a hřebíků.


Adventní věnec musí mít čtyři svíčky rozestavěné v kruhu a každá by měla směřovat do jedné světové strany.


Svíček je trhu nesčetné množství, pomocí perníčků a stužky si však můžeme vytvořit jedinečné svíčky. Stužku připevníme připínáčkem a perníček přilepíme tavkou.


Dekoraci si můžeme připravit z nasušených pomerančů, perníčků, šišek, žaludů apod.


Samotné zdobení se bude již odvíjet od vaší představivosti a fantazie, kdy pomocí tavné pistole připevňujeme baňky, sušené plody, perníčky a dekoraci, která se vám líbí.


Na závěr věnec lehce přelakujeme lakem na vlasy pro konzervaci.


První adventní neděli, tzv. železnou, zapalujeme 1.svíčku pojmenovanou NADĚJE, pokračujeme proti směru ručiček zapálením 2.svíčky MÍRU na druhou bronzovou neděli. 3.svíčka nese jméno PŘÁTELSTVÍ a zapalujeme na stříbrnou neděli. 4.poslední svíčka se rozsvítí na zlatou neděli a říkáme jí LÁSKA.
Budu ráda, když se inspirujeme mými výtvory a do věnce se pustíte hned zítra :)
163 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page