top of page

Kaštanová mast

Ideální dárek pro babičku, strýčka či pro kohokoli s křečáky, skvělá na klouby,

cévy a především proti zánětům žil.

Návod na výrobu domácí kaštanové masti či krému na základě tinktury. Domácí kosmetika z přírodních zdrojů  bez chemie. Velmi účinná proti zánětům žil.
Kaštanová mast

Její přípravu zvládnete lehce doma, její výroba trvá 3-4 týdny, takže až půjdete příště na procházku do parku, posbírejte pár kaštanů do kapsy, po cestě kupte Alpu a máte základ

na super vánoční dárek :)


Kaštany opláchneme, rozkrájíme na půlky a v mixéru rozdrtíme spolu s Alpou. Měla by Vám vzniknout hustá kaše. Sklenici uchováváme v chladu 3-4 týdny, občas protřepeme.


Po měsíci kaštany přecedíme, vymačkáme pomocí plátýnka všechnu tekutinu a tím získáme touženou tinkturu. Nyní máme několik možností, do čeho tinkturu zamíchat. Mně se nejvíce osvědčila kombinace kokosového oleje a mandlového/olivového oleje, kdy kokosový olej lehce zahřejeme, přidáme zbylé oleje a vmícháme tinkturu. Zkoušela jsem tinkturu zamíchat i do klasického dětského mléka s kapkou mandlového oleje a bylo to taky fajn, určitě lehké na roztěr. Běžně se praktikuje i zamíchání do vazelíny, ale pokožka pak zůstává mastnější.

Množství musí být přiměřené, pokud tedy použijete na tinkturu celou Alpu, smíchejte tak, abyste měli 200-300ml finálního produktu.


Uchováváme v lednici, kde vydrží 3-4 měsíce.407 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page