top of page

Kopřivová voda na vlasy


Zelený zazrák z lesa

Kopřivy používaly už naše babičky pro jejich blahodárné účinky na zdraví i krásu. Kopřivy mají největší sílu na jaře, hned ty malé první, chce to si vzít rukavice a nůžky, protože v tuto dobu také nejvíce žahnou. Na začátek si řekneme, jak si připravit kopřivovou vodu, která je velmi účinná proti vypadávání vlasů a pro celkovou regeneraci a lesk. Nejlépe když si kopřivy nasušíte, abyste si vodu mohli připravovat celý rok.


Postup je velmi jednoduchý: Hrst kopřiv (ať už čerstvých nebo nasušených) přelijeme vodou a necháme lehce vařit 10 min. Přecedíme, necháme trochu vychladnout, abychom se neopařili a vlasy si vývarem po umytí přilijeme. NESMÝVÁME. Nebojte, vlasy to neobarví, i když tato kůra není vhodná pro světlovlásky. Takto si vlasy regenerujeme jednou za týden až dva. Již po prvním oplachu budete mít vlasy lesklejší, ale dlouhodobé účinky čekejte za dva měsíce a déle.


Tip: vyvařené kopřivy můžete použít jako hnojivo třeba pod rajčata či k jiné zelenině.


Brzy se můžete těšit na recept na kopřivový sirup, který je skvělý na jarní detox, jelikož kopřivy jsou se pijí především pro čištění krve.

333 views0 comments

Recent Posts

See All

Yorumlar


bottom of page