top of page

Taburet z plastových láhví

Pokud byste rádi využili plastové láhve a zároveň vytvořili praktický doplněk do bytu, co si zkusit vyrobit taburet? Sledování filmu je mnohem příjemnější s nožkami nahoře :) Ale klidně na něj můžete i sednout!


Taburet z plastových pet láhví, sedák

Potřebujeme:

2 papírové krabice o stejné velikosti

hodně plastových lahví podle velikosti krabice (já použila 42)

lepící pásku

něco měkkého navrch taburetu (starý polštář, molitan,...)

látku či deku na povlak


1. Příprava lahví: nosnou láhev vytvoříme tak, že odřízneme vrch láhve a spodní část nasuneme na láhev druhou. Spoj přelepíme lepící páskou. Tímto zvýšíme nosnost taburetu, než kdybychom použili pouze jednu láhev.


Jak využít a recyklovat plastové láhve

2. Sestavení taburetu: až budeme mít dostatek nosných lahví, narovnáme je do krabice (víčkem nahoru), tak aby byly velmi natěsno. Druhou krabici nasuneme z vrchu a případně odřízneme přesahující karton. Několikrát objedeme finální krabici lepící páskou.


3. Povlak: navrch krabice dáme polštář, který nám změkčí místo, kam si budeme sedat. Přeci jenom samotný karton by byl tvrdý. A nyní nejtěžší část projektu - povlak. Pokud jste zruční se šicím strojem, můžete si povlak ušít. Jelikož já ale zvládnu tak maximálně přišít knoflík, přes krabici s polštářem jsem jednoduše přehodila deku a tu jsem pomocí tavné pistole přilepila. Drží to festovně. Jen je potřeba dávat pozor, abychom měli povrch víceméně hladký a zespoda nevytvářeli moc velké bakule látky, aby nám taburet stál rovně.120 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page